Aleksandra Pabiańska

Counsel

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw - z sektora MŚP oraz dużych - w formie dotacji i zwolnień podatkowych. Zajmuje się pozyskiwaniem oraz rozliczaniem wsparcia Funduszy UE, grantów rządowych oraz zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji/Specjalnych Stref Ekonomicznych, a także ulgi na B+R m.in. dla klientów z sektora produkcyjnego, IT oraz badawczo – rozwojowego.

Swoje doświadczenie w doradztwie zdobywa od 2007 r. Aleksendra pracowała w międzynarodowych kancelariach oraz firmach doradczych z tzw. wielkiej czwórki, gdzie kierowała kilkunastoosobowym zespołem zajmującym się dotacjami i zachętami inwestycyjnymi. Od listopada 2020 r. związana z TaxLab na stanowisku Partnera.

Aleksandra jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, skończyła aplikację radcowską. Jest autorem szeregu publikacji o tematyce pomocy publicznej oraz z zakresu pozyskiwania finansowania z zewnętrznych źródeł w formie dotacji oraz ulg podatkowych.